Blog

Redakce SportvKrumlově | 9. 4. 2021 | 0 komentářů

Co se změní od 12. dubna v oblasti amatérského sportu? [AKTUALIZOVÁNO]

Aktualizace 12. 4. 2021
▶ Venku může být a sportovišti až 6 dvoučlenných skupin, které musejí být minimálně 10 metrů od sebe.
▶ Vnitřní sportoviště zůstávají uzavřena.

Aktualizace 11. 4. 2021!!
„Sportování je podle Arenbergera možné v menších skupinkách. „Můžete si zahrát tenis, provozovat sporty jeden na jednoho nebo se rozdělit do skupinek či trénovat odděleně. Týmový sport, kde by si všichni zahráli se všemi, ale zatím možný není. Doufám, že do čtrnácti dnů by se situace mohla pohnout,“ dodal.“

Kompletní text zprávy ČT24 ZDE.

Aktualizace 9. 4. 2021!!
„Se začátkem týdne se otevřou některé obchody a lidé budou smět sportovat. Nesmí jich být ale víc než dvacet. Vnitřní sportoviště zůstávají zavřená.“ ČT24 podle vyjádření ministra zdravotnictví
Rozhovor s ministrem zdravotnictví zde.Výkladové stanovisko ČUS a některých sportovních svazů:

▶ Co se mění od 12. dubna v oblasti amatérského sportování?
▶ Ke stanovisku ČUS se v záběru týdne připojil například také FAČR. Hlavní závěry:
▶ Amatérští organizovaní sportovci mohou v rámci spolkové činnosti sportovat na venkovních sportovištích v maximálním počtu 20 osob a na vnitřních sportovištích (spolkem přímo provozovaných) v maximálním počtu 10 osob.
▶ Bazény jsou pro veřejnost uzavřeny. Z hlediska organizovaného amatérského sportu platí stejný režim jako pro ostatní vnitřní sportoviště.
▶ Platí výjimka z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest pro amatérské sportovce ve venkovních prostorech, a to za podmínky, že se nachází́ alespoň 2 metry od jiné osoby, nejedná-li se o členy domácnosti. Výjimka z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest platí pro amatérské sportovce (organizované) na vnitřních sportovištích pouze za podmínky pravidelného testování.
▶ Kompletní výkladové stanovisko ČUS: