Blog

Redakce SportvKrumlově | 1. 3. 2021 | 0 komentářů

Skalní dobrodružství / Rock Adventure (Havraní skála)

Projekt Skalní dobrodružství začal vznikat v květnu a červnu 2020, kdy do Českého Krumlova na pozvání ředitele PRO-SPORT ČK o.p.s. přijel specialista na výstavbu ferratových cest se zahraničními zkušenostmi Vít Novák (Adrenalin Sport). Byla pořízena fotografická a videodokumentace stavu Havraní skály a následně byla, během letních měsíců roku 2020, připravena nabídka realizace celého projektu, který nezahrnuje pouze ferratovou cenu s lanovkou na Havraní skále, ale počítá s realizací dalších (lezeckých, adrenalinových) stanovišť v centru Českého Krumlova se záměrem udržet návštěvníky v centru. Součástí je například návrh na realizaci boulderové stěny v Pivovarských zahradách či ferratová cesta z Rybářské ulice do produkčních zahrad českokrumlovského zámku, napojením na připravovanou stezku nad řekou Vltavou, Doplňkem jsou již fungující dětská hřiště v centru, do kterých se dají dále zapracovat náročnější překážky. Celý projekt je vhodné propojit s aktivitami, které mají za cíl oživit centrum Českého Krumlova a nabídnout místním obyvatelům nebo například školám i turistům a dalším návštěvníkům města atraktivní možnost aktivní zábavy a tím je motivovat k delšímu setrvání ve městě.

Na základě nabídky specialistů vznikl prezentační dokument (viz níže), představený na přelomu srpna a září 2020 a projednaný vedením města. Pro podrobnější informace je možné kontaktovat koordinátora, ředitele PRO-SPORT ČK o.p.s. Martina Tomku, na telefonu 736 634 100 nebo e-mailu info@pro-sportck.cz.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.